Budowa sztachetki z plastyku na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na to oraz informowania tego faktu do starostwa powiatowego oprócz wyjątkowych wypadków.

Budowa sztachety PCV na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc kilku przypadków.

Balaski plastikowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetek nie przewyższające wielkości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma ościennymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to tez ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów w sąsiedztwie dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania balustrady Winylowe na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu winno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę wykonania jego instalacji i zaplanowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy dodać deklaracje o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych i o ile jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do budowy sztachetki z PCV na ogrodzenie i furtkę sztachetowa potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje płotu wolno zacząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie przedtem protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, kiedy zamierzane plotki Winylowe na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa jest niekompatybilne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej drogi. W przypadku kiedy planowane ogrodzenia z PCV na plot i bramkę ze sztachetmoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie zainicjowania prac przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci postawienia ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s