Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty drewniane szybko się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s